Høring om opdaterede retningslinjer
Åbent for høringssvar om foreslåede ændringer i retningslinjerne for medium og store programmer i Civilsamfundspuljen. Høringen er åben fra 26. august til 6. september kl. 23.59.
CSP høring 2026CISU er Danmarks største medlemsorganisation for civilsamfundsorganisationer med globalt engagement og udsyn. Vores medlemsorganisationer arbejder sammen med lokale partnere om at fremme demokrati, menneskerettigheder og bæredygtig udvikling.
Podcast kan være en enkel måde at fortælle de historier fra organisationers arbejde, som ellers ikke altid finder vej til medierne
Læs mere om CISU Mellem Ørerne: Bryd lydmuren: En podcast om at komme i gang med at lave podcast
Alert raised by: International Work Group for Indigenous Affairs (IWGIA)
Læs mere om Alert note: Flash Flood in Nepal
Foto: Pernille Bærentzen
CISU sender nu foreslåede opdateringer af retningslinjerne for Civilsamfundspuljen (CSP) i høring. Høringsperiode: 26. august -6. september kl. 23:59.
Læs mere om CISU åbner høring om opdatering af retningslinjerne for Civilsamfundspuljen
Se hvilke muligheder du har for henvendelser til CISU og find kontaktinformationer på CISUs medarbejdere
Læs mere om Kontakt CISU
Vi tilbyder rådgivning inden for organisationsudvikling, partnerskaber, udvikling af projekter og ansøgninger og meget mere.
Læs mere om Få rådgivning hos CISU
På CISUs opslagstavle for medlemsorganisationer kan man lave opslag, der har relevans for andre organisationer.
Læs mere om Opslagstavlen